Feel The Music

„Oryginalność i praca to niech będzie twój priorytet” ~Grammatik

Czym się zajmujemy?

OD CZEGO SIĘ ZACZĘŁO?

Początki naszej przygody z działalnością w kierunku Hip-Hopu zaczęły się już w wakacje 2003 roku. Emitowane na kanałach muzycznych teledyski z taneczną oprawą Break Dance’u  posłużyły nam jako materiały, na których mogliśmy się wzorować, a także na ich podstawie uczyć własnych kroków. Do naszego rozwoju w ogromnym stopniu przyczynił się kolega z Holandii – Damian Gola, któremu z całego serca dziękujemy za wdrożenie nas w świat tańca Break Dance i to jemu zawdzięczamy ucieleśnienie naszej pasji. Na początku była nas tylko trójka – Wojciech Faron (Wojtasko), Krystian Brytan (Krychu) oraz Ireneusz Tomera (Świrek). Trójka, która przez te wszystkie lata pomimo niejednej kłody rzuconej pod nogi wytrwale dążyła do celu.

POCZĄTKI ZAWSZE SĄ TRUDNE

U nas, niestety, było tak samo. Pierwsze treningi odbywały się w każdym możliwym do tego miejscu – w garażach czy na podwórkach. Choć było to bardzo uciążliwe, nigdy nas to nie zniechęciło i nieugięcie wkładaliśmy w serce w to co robimy. Po trzech miesiącach grono zainteresowanych diametralnie się powiększyło i siłą rzeczy musieliśmy znaleźć odpowiednie lokum. Pierwszym pomysłem okazała się świetlica środowiskowa przy Szkole Podstawowej nr  1 w naszych rodzinnych Słopnicach.  Otrzymaliśmy niewielką salę i wykładzinę do treningów. Prócz tymczasowych członków, nasza grupa powiększyła się oficjalnie o dwóch kolejnych członków – Emila Curzydło i Kamila Kęskę. Przez kolejny rok,  dwa razy w tygodniu ciężko trenowaliśmy nasz ukochany taniec, by wciąż poszerzać i przekraczać granice ludzkich umiejętności. Zainspirowani utworem grupy Linkin Park pod tytułem „High voltage” postanowiliśmy go spolszczyć i nazwać się grupą „Wysokie Napięcie”. Nasze marzenie stopniowo się urzeczywistniało, a koncepcja zagłębiania się w muzycznej kulturze Hip-Hopu wydawała się coraz bardziej realna.

LOKALNA DZIAŁALNOŚĆ

W czerwcu 2004 roku Joanna Jaworz-Dudka oraz Joanna Hebda, nasze dwie nauczycielki zaproponowały nakręcenie krótkometrażowego filmu na temat grupy oraz tańca Break Dance w jej wykonaniu. Po realizacji naszych filmowych planów, materiał pt. „Break Dance – Moja Pasja” wysłaliśmy na Festiwal Amatorskich Filmów Krótkometrażowych do Skrzysztofa. Tam ku naszemu zaskoczeniu i nieopisanej radości jury przyznało nam wyróżnienie, co posłużyło jako ogromny motywator do dalszej działalności. W niedługim czasie postanowiliśmy wystąpić w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach w ramach obchodów szkolnego Dnia Sportu. Mimo, że dopiero zaczynaliśmy, a nasze umiejętności wcale nie zachwycały udało nam się zyskać sympatię uczniów, a widok podziwu w ich oczach był bezcennym doświadczeniem. Przez kolejne lata regularnych treningów udało nam się przeprowadzić kilka występów na lokalnych festynach, i imprezach plenerowych. Jak pokazała frekwencja, z treningu na trening nasze zainteresowanie udzielało się ogromnej rzeszy młodych, którzy również chcieli spróbować swoich sił w tańcu. W 2006 roku wzięliśmy udział w naszych pierwszych zawodach w tańcu Break Dance w Rabce Zdrój, co okazało się przełomowym wydarzeniu w naszej historii. Mieliśmy okazję poznać konkurencję, wziąć udział w wydarzeniu, które znaliśmy tylko z telewizji i poznać jedną, ważną zasadę w życiu – nie ważne jak się starasz, bo i tak wszystkiego nie będziesz miał.  Po zajęciu mało satysfakcjonującego miejsca postanowiliśmy trenować częściej i bardziej wytrwale. W Lipcu 2006 roku udało nam się uzyskać pozwolenie na prowadzenie treningów na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.

POWAŻNE PROBLEMY

W 2007 roku w wyniku nieporozumienia utraciliśmy prawo do korzystania z hali, nasze plany i marzenia legły w gruzach – zostaliśmy pozbawieni miejsca do treningów, co wpłynęło na znaczne obniżenie liczby członków. Czwórka najbardziej wytrwałych – Wojciech Faron, Krystian Brytan, Ireneusz Tomera i Sylwester Bednarz została zmuszona do trenowania w takich miejscach jako boisko asfaltowe przy Szkole Podstawowej, remiza OSP w Słopnicach czy podwórko jednego z członków. Wizja przyszłości malowała się w bardzo ciemnych barwach, trudności ze znalezieniem miejsca szły w parze z trudnościami znalezienia nowych członków, czy nakłonieniem starych do powrotu. Byliśmy na skraju likwidacji grupy. Dopiero niespełna rok próśb przyniósł zamierzony efekt i w 2008 roku udało nam się odzyskać salę.

POCZATKI OLD FOOLZ CREW

Wraz z odzyskaniem sali, postanowiliśmy zacząć od nowa. Do poprzedniej czwórki dołączyły kolejne osoby – Andrzej Bednarz ( Ben-J), Jarosław Bednarz (Paloma), Marcin Kulpa (Bulwa), Klaudia Łyszczarz (Naska),  Michał Burdek (Buras), Emmanuel Banach (Pyrtok) oraz Piotr i Paweł Gaik.  Razem postanowiliśmy się nazwać Old Foolz Crew. Wspomniany Damian Gola zauważył, że słowa „old school” mają bardzo podobny wydźwięk jak „old fool” i to on zasugerował obecną nazwę. Pod nową nazwą, z nową ekipą i dzięki ówczesnemu proboszczowi księdzu Antoniemu Węcu nowym miejscu do treningów w piwnicach kościoła postanowiliśmy kontynuować realizację naszych planów.  Przez cały 2008 rok udało nam się zrobić wielkie postępy w tańcu, nawiązać współpracę z gośćmi zza granicy i wpaść na pomysł stworzenia masowej imprezy rytmach Rap, R&B, Funk i Dancehall, a przede wszystkim ciągle propagować raczkujący w okolicach taniec Break Dance. W 2009 roku postanowiliśmy przedstawić nasz pomysł władzom gminnym, który spotkał się z absolutną aprobatą. Organizując pierwszą imprezę, nadaliśmy wydarzeniu nazwę „FEEL THE MUSIC”, a dzięki pomocy wójta gminy Słopnice, który przyznał nam dofinansowanie udało nam się stanąć na wysokości zadania, jednocześnie zyskując poparcie społeczeństwa. Postanowiliśmy więc utworzyć cykl corocznych imprez pod nazwą pierwowzoru. Druga edycja FEEL THE MUSIC w 2010r zyskała już więcej sponsorów od swojej poprzedniczki, co więcej – udało nam się sprowadzić Dj  Jina z Lampy z Jaworzna oraz mistrzów Polski i wicemistrzów świata w trialu rowerowym.  Impreza zyskiwała popularność już nie tylko w samych Słopnicach, ale w całym powiecie limanowskim. Zapowiadało się nadejście dobrych czasów.

PROJEKT „FEEL THE MUSIC”

Z początkiem roku 2011 zrodził się pomysł, by utworzyć legalne stowarzyszenie, które oficjalnie byłoby odpowiedzialne za organizację imprez, a nawet koncertów sławnych polskich raperów. Z dniem 5 lipca 2011r. pod nazwą „Stowarzyszenie Ludzi Młodych i Kreatywnych Old Foolz Crew”  stowarzyszenie zostaje oficjalnie zgłoszone do Krajowego Rejestru Sądowego. Grupę OFC stanowią już nie tylko tancerze, ale także wszyscy ambitni i gotowi do poświęceń młodzi ludzie chcący wnieść coś nowego z zakresu rozrywki na terenie powiatu limanowskiego. Już w lutym podpisaliśmy umowę z GrubSonem, jednym z najpopularniejszych polskich muzyków oraz Dj Feel-X'em z słynnej ekipy Kaliber 44. Udało się zgromadzić odpowiednie środki finansowe (17 tys. złotych) i w lipcu organizacja koncertu doszła do skutku. Trzecia edycja FEEL THE MUSIC przyciągnęła blisko 5 tysięcy fanów, co dowodzi ogromnego zainteresowania wśród młodzieży, a co za tym idzie – zapotrzebowania na tego typu imprezy i koncerty. Rok 2012 minął nam na organizacji imprez w klimatach muzyki Hip Hop, ciężkich treningach Break Dance oraz coraz to nowszych pomysłach na kolejne imprezy, których żaden miłośnik polskiego Hip Hopu nie może przegapić.

~Smolo

Vavamuffin & Junior Stress...

Posted on lip - 30 - 2014

0 Comment

Płyta tygodnia: Jan Wyga...

Posted on sty - 6 - 2014

0 Comment

Płyta tygodnia: Grammatik –...

Posted on gru - 29 - 2013

0 Comment

[Płyta tygodnia] O.S.T.R. –...

Posted on gru - 22 - 2013

1 Comment

[Galeria] Małpa, Jinx, Dj...

Posted on lip - 23 - 2013

0 Comment

[Płyta tygodnia] Małpa –...

Posted on lip - 28 - 2013

0 Comment

[Relacja] 19 lipca 2013:...

Posted on lip - 23 - 2013

0 Comment

27 września: Ras Luta,...

Posted on wrz - 18 - 2013

0 Comment

bhabi long tube homemade bhai behan sex hd hot sex video indian