Feel The Music

„Oryginalność i praca to niech będzie twój priorytet” ~Grammatik

Po krótkiej przerwie powracamy by polecić wam koleją płytę, którą naszym skromnym zdaniem warto przesłuchać w domowym zaciszu. Mowa tutaj o albumie Rahima – legendy polskiej rap sceny – oraz o jego albumie zatytułowanym „Podróże po amplitudzie”.

Początki

Sebastian "Rahim" SalbertWróćmy najpierw do samego Rahima a właściwie do Sebastiana Salberta. Chyba trudno dzisiaj spotkać fana polskiego rapu który by o nim nie słyszał. Początki jego kariery sięgają ’94 roku w formacji 3xKlan, która 3 lata później wydała swój pierwszy a zarazem ostatni krążek zatytułowany „Dom pełen drzwi”.

Dla ciekawskich możemy powiedzieć, że wtedy tworzył pod pseudonimem – rahiM-o-Logus – a w całej karierze miał ich łącznie aż 12.

W kolejnych latach kariery był również członkiem grup MZD, Erka, Pokahontaz a także legendarnej Paktofoniki. W 2002 roku wraz z Wojciechem „Fokusem” Alszerem oraz Piotrem „Magikiem” Łuszczem (pośmiertnie), otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album roku – hip-hop za płytę pt. Kinematografia (wydaną w 2000 roku). Obecnie Rahim jest właścicielem agencji artystyczno-wydawniczej MaxFloRec, która powstała na bazie istniejącego od ’98 roku MaxFloStudio.

Podróże po amplitudzie

Okładka albumu "Podróże po amplitudzie"Przejdźmy teraz do głównego wątku, czyli płyty wydanej w macru 2010 roku. Warto zaznaczyć, że był to pierwszy solowy album rapera. Wydany został oczywiście w MaxFloRecords, a nad projektem pracowała cała masa ludzi.

Gościnnie na płycie usłyszymy wymienionego już wcześniej Fokusa, a także Abradaba, GrubSon’a, Majkela, BU czy mniej znaną, ale również bardzo utalentowaną Lilu. W ramach promocji do utworów „Sekunda”, „Darkside” i „Fejm” zostały zrealizowane teledyski, do których obejrzenia/przesłuchania serdecznie zapraszamy.

17 kawałków jakie zaserwował nam artysta poruszają różne tematy, zarówno związane z nim samym jak i również z całą polską rap sceną. Być może dlatego artysta zdecydował się na taką nazwę albumu a nie inną. Teksty utworów zostały doskonale wpasowane w dynamiczne bity i ciekawe aranżacje, które przygotowali dla niego zaproszeni producenci muzyczni.

Poniżej zamieszczamy pełną tracklistę z płyty, klipy które już wcześniej wymieniliśmy, a także odnośnik do sklepu gdzie możecie kupić płytę Rahima jeśli przypadła wam do gustu.

Tracklista

01. Podróże
02. Sekunda
03. Kawałek ft. Majkel i Bu
04. Dzisiaj ft. Minix
05. Darkside
06. Fejm ft. Abradab i GrubSon
07. Napinka
08. Kropeczka ft. Fokus i Śliwka
09. Ciii
10. Pasażer
11. Zachęta ft. Ńemy
12. Wiersz
13. Padrone
14. Można? ft. Lilu i Grafit
15. Dinozaury
16. M-ów ft. Fokus i Puq
17. Taniec ft. Emilia

Klipy

Gdzie kupić?

Odnośnik do sklepu
Kliknij na obrazek aby przejść do sklepu.

Kategorie: Płyta tygodnia

You must be logged in to post a comment.

Vavamuffin & Junior Stress...

Posted on lip - 30 - 2014

0 Comment

Płyta tygodnia: Jan Wyga...

Posted on sty - 6 - 2014

0 Comment

Płyta tygodnia: Grammatik –...

Posted on gru - 29 - 2013

0 Comment

[Płyta tygodnia] O.S.T.R. –...

Posted on gru - 22 - 2013

1 Comment

[VIDEO] Małpa zaprasza na...

Posted on lip - 17 - 2013

0 Comment

[Relacja] 19 lipca 2013:...

Posted on lip - 23 - 2013

0 Comment

[22 czerwca] Metrowy, Żusto,...

Posted on cze - 23 - 2013

0 Comment

[Płyta tygodnia] Rahim –...

Posted on gru - 15 - 2013

0 Comment

Vavamuffin & Junior Stress...

Posted on lip - 30 - 2014

0 Comment

bhabi long tube homemade bhai behan sex hd hot sex video indian