Feel The Music

„Oryginalność i praca to niech będzie twój priorytet” ~Grammatik

Kolejny tydzień, kolejna płyta. W dzisiejszym artykule cofamy się o 11 lat wstecz, kiedy to O.S.T.R. wydał płytę pod tytułem „Tabasko”. Ale zacznijmy od początku.

Początki

OSTR z buldogiemO.S.T.R. to pseudonim artystyczny Adama Ostrowskiego, znanego również jako Ostry czy Oester – to wybitny polski raper, freestyle’owiec, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku. Na swoim koncie ma już 14 albumów w większości wydanych przez Asfalt Records. Niektóre otrzymały status „złotej płyty”, a album pt. „Tylko dla dorosłych” doczekał się platynowego wyróżnienia.

Kariera Ostrego rozpoczęła się już w wieku 14 lat kiedy założył on z przyjaciółmi swoją pierwszą grupę muzyczną, która pod koniec lat ’90 wydała dwa nielegalne krążki. W 2001 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Asfalt Records, który zaowocował pierwszym legalnym albumem zatytułowanym „Masz to jak w banku” – sprzedano ponad 2500 egzemplarzy. Kolejne lata to kolejne płyty, współpraca ze znanymi grupami i artystami, którzy również należą do elity polskiego rapu. Wsród nich warto wymienić Warszafski Deszcz, Hadesa, Fokusa, DJa Deszczu Strugi, DonGURALesko, Fu czy Pezeta. Z producentem muzycznym Emade współtworzy projekt pod nazwą POE, o którym prawdopodobnie w przyszłości tutaj przeczytacie. W swojej twórczości dużą uwagę zwraca na zagadnienia związane z polityką, korupcją oraz problemami społecznymi.

Wybitne osiągnięcia rapera zostały oczywiście zauważone i nagrodzone. W 2006 roku otrzymał nagrodę Polskiego Radia BIS Biser w kategorii Najlepsza energia na koncercie. Był także laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk oraz czterokrotnym laureatem nagrody Ślizger przyznawanej przez czasopismo Ślizg. W 2011 roku został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później w kolejnym rankingu tegoż pisma został wybrany najlepszym polskim producentem hip-hopowym.

Tabasko

Album TabaskoJest to trzeci z kolei album, który został wydany 2002 roku. Jego nakład przekroczył ponad 4 tysiące egzemplarzy. Na płycie znajdziemy 19 utworów. Mistrzowskie wersy i niebanalne podkłady trafią w ucho każdego fana rapu. Jest to klasyk wśród wszystkich płyt jakie zostały wydane w tamtych czasach.

Gościnnie na płycie usłyszymy takich artystów jak: Nova, Maku, Ekonom, Spinache, Żółf, Vienio, Pezet oraz Tede. W jednym kawałku usłyszymy nawet Macieja Orłosia.

Warto zaznaczyć, że właśnie ta płyta doczekała się nominacji do wyżej wymienionej nagrody Fryderyka, a nagrania z albumu dotarły do 29. miejsca listy OliS – Oficjalna Lista Sprzedaży Związku Producentów Audio Video (ZPAV).

Koło tej płyty nie da się przejść obojętnie. Podczas przesłuchiwania jej po raz n-ty, nie udało mi się ominąć czy przewinąć jakiegokolwiek utworu – po prostu chce się jej słuchać. Poniżej zamieszczamy tracklistę z płyty a także kilka klipów, oraz odnośnik do sklepu w którym możecie kupić ten niesamowity album.

Tracklista

01. Masz to jak w banku 2
02. To nie jest tak
03. Kochana Polsko
04. Szukam stylu
05. Zazdrość
06. Zrób sobie wolne (Skit)
07. Tabasko
08. Miejska ślepota
09. Sram na media
10. Grzech za grzech
11. $
12. Ja i mój lolo
13. Ból doświadczeń
14. Biznes
15. Echo miasta
16. 1 na 100
17. Ziom za ziomem
18. Rachunek sumienia
19. Czas i pieniądz

Klipy

Gdzie kupić?

Untitled-1

DODAJ KOMENTARZ

  1. […] Na krążku znalazło się 15 numerów. Wśród gości znajdziemy m.in resztę Bakflipu oraz Igorillę i Dwa Sławy. Dodatkowo na klipach pojawiają się m.in Green czy O.S.T.R (o którego płytach pisaliśmy już tutaj) […]

You must be logged in to post a comment.

Vavamuffin & Junior Stress...

Posted on lip - 30 - 2014

0 Comment

Płyta tygodnia: Jan Wyga...

Posted on sty - 6 - 2014

0 Comment

Płyta tygodnia: Grammatik –...

Posted on gru - 29 - 2013

0 Comment

[Płyta tygodnia] O.S.T.R. –...

Posted on gru - 22 - 2013

1 Comment

Hemp Gru i 63...

Posted on lip - 14 - 2013

0 Comment

NOWY WYMIAR BREAK’A: „RED...

Posted on sie - 9 - 2013

0 Comment

16 sierpnia: Trzeci Wymiar,...

Posted on lip - 30 - 2013

0 Comment

Dwa nowe odcinki z...

Posted on sie - 23 - 2013

0 Comment

bhabi long tube homemade bhai behan sex hd hot sex video indian